Witamy na stronie MAXdev.pl !

Witamy na oficjalnej polskiej stronie cms -a MDPro. Jest to darmowy system CMS (Content Managment System), który wydawany jest przynajmniej w 16 językach – w tym także w polskim. Nasz system cms charakteryzuje się prostotą obsługi (nie musisz znać się na PHP, MySQL, co więcej nie musisz znać nawet HTML`a, aby prowadzić swój własny serwis), a do tego jego możliwości są ogromne (prosty w obsłudze lecz zaawansowany system tworzenia skinów - AutoTheme, wiele różnych modułów np. fora dyskusyjne, moduły kontaktowe, moduły ogłoszeń, dodawania zawartości, nowości, artykułów, plików do downloadu, stron do katalogu...). Więcej informacji na temat systemu znajdziesz tutaj, pobrać można go tu. Tutoriale znajdziesz w dziale tutoriale, zapraszamy również na forum dyskusyjne. Jeśli poszukujesz darmowej skórki do swojego mdpro, to zaglądnij tutaj - skórki pasują także do systemu PostNuka.


To jest kategoria: Internet
Newsy opublikowane pod tą kategorią.


Internet

FireFox 2 oraz Internet Explorer 7 dziurawe

Dodano: 10.12.2006 - 14:03
W ostatnim czasie, pojawiła się informacja, iż Firefox 2 oraz IE 7 zawierają poważne luki.
Luki te powodują, że przeglądarki są podatne na atak określony przez Roberta Chapina jako Reverse Cross Site Request, w skrócie RCSR. RCSR to rodzaj phishingu polegający na wykradaniu haseł i nazw użytkownika poprzez „podkładanie” fałszywych formularzy do logowania. Wpisane do formularza dane przeglądarkowy menedżer haseł przesyła na komputer oszusta.Wasza YouTube, moje treści - czyje prawa autorskie?

Dodano: 19.11.2006 - 20:15
Kultura Read / Write wymaga innego podejścia do praw twórcy, niż XX-wieczny system własności intelektualnej. Kate Bulkley w tekście “Whose content is it anyway?” (opublikowanym 21 września 2006 w brytyjskim Guardianie) porusza kwestię praw autorskich do umieszczanych na serwisach takich jak YouTube czy MySpace twórczości użytkowników. Sprawa jest niebagatelna, bowiem YouTube wyświetla 100 milionów filmów dziennie, a jej właściciele poszukują modelu zarabiania na serwisie. Jak na razie, większość serwisów zachowuje się konserwatywnie i oczekuje przekazania przez twórców praw. A więc i możliwości zarabiania na swojej twórczości - w zamian za szansę bycia sławnym. Pod naciskiem twórców MySpace zredagowało swój regulamin - dzisiaj wgrywając do serwisu swój utwór nie tracimy praw do niego, a jedynie udzielamy firmie licencji na używanie treści (która nie obejmuje sprzedaży utworów lub dystrybucji poza MySpace). Tak więc zmiany następują powolnie, jak pisze autor duże firmy medialne czują się bardziej komfortowo stosując tradycyjne modele licencjonowania.

Ile mogłaby być warta Wikipedia

Dodano: 19.11.2006 - 20:12
ComScore Networks opublikowały ranking najpopularniejszych stron, biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających je internautów (powyżej 15 roku życia) we wrześniu 2006. Wśród 15 najpopularniejszych stron Wikipedia - zajmująca miejsce szóste ze 155 milionami użytkowników - jest jedynym serwisem niekomercyjnym.


Wartościowe Google - 147 miliardów USD

Dodano: 27.10.2006 - 10:37
Oficjalnie wiadomo, iż firma Google dzięki swoim usługą przekroczył próg wartości 145 miliardów USD i jest warta około 147 miliardów USD co sprawia, że na nowojorskiej giełdzie gigant wyszukiwania informacji jest wart więcej niż firma IBM, której wartość szacuje się na 139 USD. Idąc dalej, Google jest więcej wart nawet od największego na świecie producenta mikroprocesorów, firmy Intel, której wartość wynosi tylko 123 miliardy USD.Mozilla publikuje FireFox`a 2.0

Dodano: 27.10.2006 - 10:21
Mozilla Foundation wydała klika dni temu finalną (oficjalną) wersję swojej przeglądarki FireFox, oznaczoną numerkiem 2.0. Jak można się domyśleć, nowa wersja ma być odpowiedzią na wydanie przeglądarki Internet Explorera w wersji 7 - firmy Microsoft. Numer stron: 12 Idź do strony 1  2 3 4 5 »   Ostatni