Opublikowano 04-12-2005  Drukuj aktualną stronę
bobek358  E-mail autora  URL autora

Czym jest md-pro

MD-Pro jest to CMS (definicja cms`a w tutorialu: Co to jest CMS - według Wikipedi ), wywodzący się z słynnego i dobrze znanego systemu portalowego o nazwie PHP–Nuke. MD-Pro ma brata, którym jest Post-Nuke. Te dwa systemy portalowe odłączyły się od PHP-Nuke i od dawna nie korzystają z jego komponentów.

Twórcą md-pro jest grupa zebrana wokół serwisu www.MAXdev.com. Zespół pisze również moduły specjalnie dla md-pro, na przykład MDForum (forum dla md-pro bazujące na phpBB2), MDMenu (drzewiaste i bogate w opcje menu), a także wiele innych komponentów które współpracują z Post-Nuke i MD-Pro. Oczywiście MD-Pro jest oparty o licencję GPL, co oznacza że możesz go używać za darmo nawet dla celów komercyjnych.

MD-Pro uznawany jest za jeden z bezpieczniejszych systemów portalowych, a także jest o wiele funkcjonalniejszy od swoich rywali. W oparciu o ten systemie można budować duże i średnie serwisy Internetowe. Ważnym rozwiązaniem jest także system AutoTheme dzięki któremu można prosto przystosować skrypt do swoich wymogów wizualnych, a także przygotować szablon dla każdego modułu z osobna. Zamieszczanie i zarządzanie informacji odbywa się z łatwością dzięki dobrze zbudowanemu panelowi admina, gdzie możesz dodać pliki do downloadu, linki do katalogu stron, strony z informacjami (moduł subjects), dodawać newsy na stronę główną, kategorię i działy, a także skonfigurować go dla swoich potrzeb. Także w panelu admina ustawiasz uprawnienia dla użytkowników który odwiedzają Twoją witrynę.
Krótko mówiąc ma on duże możliwości, jak na system cms, a ze znajomością PHP i MySQL przerabianie go do swoich potrzeb będzie łatwością.