Powrót do spisu działów > Fora dyskusyjne > Instalacja forum PNphpBB
  Opublikowano 04-12-2005  Drukuj aktualną stronę
bobek358  E-mail autora  URL autora

Instalacja forum PNphpBB

Instalacja forum PNphpBB PNphpBB jest to forum, przystosowane do takich CMS`ów jak MD-Pro, Post-Nuke itp. Jest to ono oparte o skrypt phpBB słynnego i mocno rozbudowanego forum.
PrzejdĹşmy do instalacji. Aby zainstalować moduł PNphpBB musimy posiadać jego aktualną wersję. Możesz oczywiście pobrać go z naszego downloadu, tam znajdziesz także polskie pliki językowe. Gdy już ściągnęliśmy na dysk nasze forum musimy jest rozpakować. Służą do tego programy typu WinRAR itp. Najpierw rozpakowujemy moduł a dopiero potem plik z polskim tłumaczeniem. Musimy przenieść pliki z polskim językiem do naszego modułu (zazwyczaj jest zachowana struktura i wystarczy przenieść zawartość folderu „PNphpBB” do drugiego folderu „PNphpBB” (w tym drugim znajduje się skrypt forum).
Gdy mamy już wszystko przygotowane na dysku, należy cały folder przenieść na serwer. Czyli: logujemy się na serwer poprzez program FTP, i wchodzimy do folderu module, do niego przenosimy katalog „PNphpBB” (nasze forum). Czyli nasze forum mieści się w katalogu: module/PNphpBB/ .
Gdy mamy już wszystkie pliki na serwerze, należy nadać CHOMDY 777 dla katalogów:
modules/PNphpBB/templates/PNTheme/cellpics
modules/PNphpBB/templates/PNTheme/styles

UWAGA: aby móc instalować dalej forum PNphpBB należy wyłączyć AutoTheme, tzn. włączyć jakiś standardowy, np. ExtraLite! I po zakończonej instalacji należy powrotem włączyć swój them.

Gdy zmieniliśmy już CHMOD`y należy przejść do Panelu Admina a następnie w zakładkę: Settings [ustawienia] i w ikonę: Module [moduły]. Po przeładowaniu strony wchodzimy w link: Odtwórz z systemu plików i szukamy naszego PNphpBB na liście. Gdy już go odnajdziemy klikamy na: Inicjalizuj, zacznie się instalacja naszego forum.
Po załadowaniu strony, zobaczysz czy dobrze nadałeś CHMOD`y dla katalogów. Jeśli wszystko będzie w porządku to obok ścieżek do katalogów pojawi się „zielony znaczek”, ale jeśli będzie czerwony to znak, że coś jest Ĺşle zrobione. W takim wypadku sprawdĹş CHOMD ale tego katalogu i jeszcze raz załaduj instalacje. Gdy przejdziemy do następnej strony nastąpi aktualizacja naszej bazy danych. Instalator doda tabele dla naszego forum. Na końcu powinien wyskoczyć zielony napis COMPLETED [zakończone] co oznacza że instalacja przebiegła prawidłowo. Teraz wystarczy dodać ikonę PNphpBB do Panelu Admin (ta czynność opisana jest w tutorialu Instalacja modułu w MD-Pro) i już gotowe.
Na końcu nie zapomnij usunąć katalogu install/ który mieści się w module/PNphpBB/.