Powrót do spisu działów > MDForum > Instalacja forum MDforum 1.03b i 2.0
  Opublikowano 04-12-2005  Drukuj aktualną stronę
bobek358  E-mail autora  URL autora

Instalacja forum MDforum 1.03b i 2.0

Instalacja MDforum w Twoim MD-Pro:

Krok 1
Jak zwykle przed większą zmianą w naszym systemie polecam zrobić backup bazy danych (przez phpMyAdmin lub przez jakiś inny administrator bazy danych), a także bazę wszystkich plików, które znajdują się na serwerze.

Krok 2
Ĺšciągamy MDforum na nasz dysk i rozpakowujemy archiwum. Następnie łączymy się z naszym serwerem i przegrywamy katalog MDforum (znajdujące się na naszym dysku) do katalogu modules/, który znajduje się na serwerze.

Krok 3
Następnie wchodzimy do Panelu Admina w zakładkę: Settings [ustawienia] a następnie w: Modules [moduły]. Teraz klikamy na: Odtwórz z systemu plików i szukamy na liście nasze MDforum. Następnie musimy kliknąć na Inicjalizuj przy naszym MDforum, nastąpi instalacja naszego modułu. Gdy proces się zakończy musimy aktywować forum poprzez kliknięcie: Aktywuj. Musisz jeszcze dodać ikonę do Panelu Admina poprzez opcję: Edit [edytuj] w Panelu Admina (na głównej stronie Panelu Admina, dół strony).

Krok 4
Teraz musisz wyrzucić katalog install który znajduje się w modules/MDforum/

Twoje nowe forum jest już zainstalowane. Teraz pozostało Ci dodać link do forum w menu. Umieszczasz go poprzez kod: [MDforum] w polu URL.