Powrót do spisu działów > Moduły i bloki > Instalacja nowego bloku w MD-Pro
  Opublikowano 04-12-2005  Drukuj aktualną stronę
bobek358  E-mail autora  URL autora

Instalacja nowego bloku w MD-Pro

Na samym początku ściągamy blok jaki nas interesuje. Gdy jest juz na naszym dysku, należy go rozpakować. Jeśli do bloku jest dołączony jakiś plik readme lub innstal (może mieć także inną nazwę) koniecznie go przeczytaj i jeśli sposób instalacji przedstawiony w tym pliku różni się od tego przedstawionego w tym tutorialu, należy postępować według instrukcji jakie zawarte są w pliku!
Gdy mamy już wszystko przygotowane na dysku wchodzimy poprzez program FTP (może to być TC lub FlashFXP) na nasz serwer a następnie do katalogu: modules/Block/ (to jest moduł do obsługi bloków). Plik bloku (znajduje się w katalogu pnblock) przenosimy do odpowiadającego mu katalogu, czyli do katalogu pnblock. Jeśli dany moduł posiada wersje językowe (langi) to przenosimy je do katalogu pnlang (tam znajdują się langi dla bloków). Jak wiadomo, można także zainstalować bloki od PostNuke (nie wszystkie działają). Jeśli chcemy zainstalować blok od post nuke to musimy odpowiednio zmienić katalogi w których znajdują się pliki. Jeśli posiadamy blok od PostNuke to struktura wygląda tak: includes/blocks/ - tutaj znajduje się plik bloku i includes/language/blocks/ tutaj znajdują się langi dla bloków. Gdy chcemy taki blok zainstalować w MD-Pro to należy przenieś pliki z:

includes/blocks/ do katalogu (na serwerze) modules/Blocks/pnblock/ i pliki
includes/language/blocks/ do katalogu (na serwerze) modules/Block/ pnlang/ .

Gdy mamy juz wszystkie pliki na serwerze musimy zalogować się do naszego serwisu i wejść do Panelu Admina. Teraz przechodzimy do zakładki: Settings [ustawienia] i klikamy na ikonę: Blocks [bloki]. Tam znajduje się administracja blokami. Aby dodać nowy blok, który przed chwilą przenieśliśmy na serwer, należy kliknąć na: Add Blocks [dodaj blok]. Z listy wybierze blok jaki chcesz stworzyć (nazwa będzie podobna do nazwy pliku bloku), wpisujemy także tytuł, miejsce gdzie ma się wyświetlić i język w jakim nasz blok będzie widoczny. Teraz klikamy na: ZatwierdĹş zmiany. W ostatnim kroku musimy skonfigurować albo dodać treść dla bloku. Dla każdego bloku ta procedura jest inna, więc nie będę tego opisywał.