Powrót do spisu działów > Moduły i bloki > Opis modułu pnTresMailer
  Opublikowano 04-12-2005  Drukuj aktualną stronę
bobek358  E-mail autora  URL autora

Opis modułu pnTresMailer

Jest to moduł stworzony dla Post-Nuke, ale równie dobrze możesz go używać w MD-Pro. Służy do prowadzenia profesjonalnej Subskrypcji (newslettera) na Twojej stronie.

Instalacja:
Na początku musimy pobrać moduł na nasz dysk (znajdziesz go w naszym downloadzie). Gdy ściągniemy go już na dysk, rozpakowujemy go. Oczywiście najlepiej aby moduł miał polską wersję językową. Na samym początku musimy przerobić styl emaila jaki będzie wysyłany do użytkowników. W tym celu wchodzimy do katalogu pnTresMailer/templates/, tam znajdują się style wiadomości email. Nas interesuje katalog: default, czyli standardowy. Wchodzimy do tego katalogu i poprzez edytor HTML`a otwieramy plik:html.tpl. Tutaj zamieszczony jest styl twojej wiadomości email która będzie wysyłana do użytkowników. Przerabiamy go do swoich potrzeb, tzn tak aby wyglądał jak my chcemy. W tym pliku możemy użyć następujących kodów:
- w tym miejscu wyświetli się numer newslettera np 15,
- tak gdzie wstawimy ten kod wyświetli się data wysłania maila,
- tutaj wyświetli się tekst header który ustawisz w Panleu Admina,
- w tym miejscu pokaże się treść newsa,
- pokaże się treść stopki którą ustawisz w Panelu Admina,
- wiadomość kto wysłał tego newslettera.

Także należy edytować plik: text.tpl, ale w tym pliku nie wolno używać html, plik musi zawierać czysty tekst.
UWAGA: w pliku text.tpl możesz używać kodów które są podane powyżej.

Gdy mamy już przygotowane pliki wyglądu maila, przenosimy cały katalog pnTresMailer do katalogu modules, który znajduje się na naszym serwerze. Następnie wchodzimy do Panelu Admina, zakładka: Settings [ustawienia] i opcja Modules [moduły]. Po przeładowaniu strony klikamy na: Otwórz z systemu plików i na liście szukamy naszego modułu. Klikamy na Inicjalizuj a po załadowaniu strony na Aktualizuj. Teraz wystarczy dodać moduł do Panelu Admina (czynność ta jest opisana w tutorialu: Instalacja modułu w MD-Pro).

Administracja:
Wchodzimy do Panelu Admina a następnie w zakładkę do której dodaliście panel administracyjny modułu pnTresMailer (u mnie jest to zakładka News). Teraz klikamy na ikonę pnTresMailer i przechodzimy do panelu admina modułu. Na samym początku należy skonfigurować nasz moduł, a robimy to w Ustawienia wysyłek. Tam wypełniamy takie pola jak: nazwa strony, nagłówek wysyłki, ścieżki do wzorów email, itp. Także tam ustawiasz dwa pola: Nagłówek / Otwórz wysyłkę (ten tekst wyświetli nam się w miejscu kodu plik: html.tpl i text.tpl) a także pole: Stopka / Koniec wiadomości (ten tekst pokaże się z miejscu pliki: html.tpl i text.tpl). Konfiguracje mamy już za sobą.
Następną czynnością jaką musimy wykonać znajduje się w dziale: Moduły. Tam definiujesz z jakich modułów mają być wysyłane emaile z informacjami. Np. jeśli chcemy aby użytkownicy dostali maila z ostatnimi 10 plikami w downloadzie, musimy przy Downloads wcisnąć opcje Wklej, a po przeładowaniu strony zmienić liczbę ostatnich plików z 1 na 10 (robi się to w górnej tabelce). Następne moduły dodajemy tak samo. Gdy już dodałeś interesujące Cię moduły, segregujesz je według swojego uznania (robisz to strzałkami w górę i w dół). Możesz także zobaczyć jak będzie wyglądał mail sformatowany przez html`a i jako zwyczajny tekst. Robi się to w opcji Zobacz wysyłkę. Należy wybrać jaki rodzaj maila chcesz oglądać. Jeśli sformatowanego przez html`a, to wybierz HTML, a jeśli czysty tekst to wybierz Text.

Wysyłanie newslettera:
Aby wysłać newslettera do zapisanych użytkowników należy wejść w Utwórz i wyślij newsletter i postępować zgodnie z wskazówkami, czyli:
-KROK PIERWSZY: Utwórz nową wysyłkę - należy wcisnąć przycisk Generuj, aby stworzyć nowego maila (moduł automatycznie cofnie Cię do poprzedniej strony),
-KROK DRUGI: Przejrzyj nowe wysyłki - tutaj możesz zobaczyć wygenerowany mail w wersji html i text,
-KROK TRZECI : Edytuj nową wysyłkę - tutaj możesz wprowadzić ewentualne zmiany w mailu,
-KROK CZWARTY : Wyślij nową wysyłkę - nie pozostaje nam nic innego jak wysłać maila do użytkowników.

Dodawanie nowych użytkowników do newslettera:
Każdy zarejestrowany użytkownik może zapisać się poprzez link który znajduje się w dziale Twoje Konto. Możesz także utworzyć blok menu gdzie nie zarejestrowany użytkownik będzie mógł się zapisać do Twojego newslettera. W tym celu tworzysz nowy blok typu pnTresMailer/pnTresMailer_hide.