Powrót do spisu działów > Aktualizacja > Aktualizacja MD-Pro do wyszej wersji
  Opublikowano 04-12-2005  Drukuj aktualną stronę
bobek358  E-mail autora  URL autora

Aktualizacja MD-Pro do wyszej wersji

Co jakiś czas wychodzą nowe wersje MD-Pro, które zawierają aktualizacje zabezpieczeń, modułów itp. Użytkownicy starszych wersji często chcą aktualizować swoje serwisy do wyższych wersji, ale wiedzą jak to zrobić, nie mają pojęcia czy nie stracą jakiś danych podczas instalacji itp. W tym tutorialu przedstawię szybki opis aktualizacji naszego systemu MD-Pro.

Etap 1
Najlepiej będzie jeśli wykonasz kopie zapasową plików i bazy danych, bo jeśli aktualizacja się nie uda, możesz zawsze przywrócić wersje sprzed aktualizacji.

Etap 2
Aby dokonać aktualizacji naszego serwisu koniecznie potrzebujemy tzw pliku upgrade (aktualizacji) np. upgrade from MD-Pro 1.07x to 1.072. Te archiwum zawiera upgarde z wersji 1.0.7x do wersji 1.0.72. Musisz mieć takie archiwum które aktualizuje Twoją wersję md-pro do najwyższej.

Etap 3
Gdy mamy odpowiednie archiwum musimy je rozpakować i wysłać na serwer, nadpisując wszystkie pliki.

Etap 4
Jeśli Twój serwer działa w platformie UNIX, należy zmienić atrybuty (CHMOD`y):
* chmod 666 dla wszystkich plików w katalogu /config
* chmod 666 dla pliku config.php w głównym katalogu
* chmod 777 dla katalogu config/
* chmod 777 dla katalogu upload and all subdirectories.
* chmod 777 dla katalogu images/avatar/personal.
* chmod 777 dla pliku modules/AutoTheme/autotheme.cfg.
UWAGA: Najlepiej skopiuj katalog config/ na swój dysk, ponieważ tam znajdują się pliki konfiguracyjne i nastąpi ich nad pisanie.

Etap 5
Zaczynamy instalacje, czyli wchodzimy na: www.adres.pl/install.php, tylko zamiast adres podaj adres swojej strony. Rozpoczyna się proces instalacji, postępujemy tak samo jak przy nowej instalacji, lecz w miejscu gdzie wybieramy rodzaj instalacji, wybieramy nie New Instal, tylko Upgarde, czyli aktualizacje. Następnie wybieramy naszą wersję md-pro, np MD-Pro 1.0.7 - 1.0.71, i klikamy na upgrade. Dalszy proces przebiega prawie automatycznie i nie powinien nikomu sprawić trudności.

Po zakończonej instalacji wyrzucamy katalog install/ i dodajemy wszystkie moduły jakie mieliśmy przed instalacją. Oczywiście należy je jeszcze aktywować poprzez panel admina.