Powrót do spisu działów > Inne > Pozycjonowanie MD-Pro w wyszukiwarkach cz. 1
  Opublikowano 04-12-2005  Drukuj aktualną stronę
bobek358  E-mail autora  URL autora

Pozycjonowanie MD-Pro w wyszukiwarkach cz. 1

W tym tutorialu nie mam zamiaru przedstawiać od podstaw pozycjonowanie serwisu. Chcę przedstawić kilka praktycznych i ciekawych porad dotyczących pozycjonowania md-pro w wyszukiwarkach, tak aby był na wysokiej pozycji. Oczywiście zależy to także od waszej wiedzy na temat pozycjonowania. Jeśliś nie posiadasz doświadczenia w pozycjonowaniu serwisów, polecam poczytać artykuły na ten temat, wystarczy wejść na www.google.pl i wpisać ‘pozycjonowanie’ a na pewno znajdziesz dużo ciekawych artykułów.

PORADY:

1. TITLE jest jednym z ważniejszych wyznaczników w pozycjonowaniu dla wyszukiwarek. Ustawiasz go w Panelu Admin, zakładka Settings i ikona Settings. Wpisujesz je w pole Nazwa strony. System automatycznie doda ten napis w sekcje TITLE. Należy pamiętać że sekcja TITLE to nazwa strony, powinien zawierać od 3 do 6 słów lub do 3 fraz (w tym serwisie jest to napis: MD-Pro Polska), ten napis będzie wyświetlany w tytule wyników wyszukiwania we wszystkich wyszukiwarkach więc powinien być zachęcający aby osoba która go zobaczy, chciała od razu wejść na naszą stronę.

2. Description – jest to krótki i sensowny opis strony. Dodajesz go w tej samej sekcji co TITLE lecz w polu Motto strony. Napis ten zostanie dodany zaraz po tytule strony (w sekcji TITLE) ale będzie oddzielony od tytułu podwójnym dwukropkiem :: (np. MD-Pro Polska :: Polski Support dla MD-Pro, CMS czyli tak jak jest na tej stronie). Opis powinien być sensowny i opisujący naszą stronę tak aby osoba która go przeczytała wiedziała o czym jest dany serwis. Nie przesadzaj z długością max 20 słów, które powinny składać się w całość (nie powinny to być słowa kluczowe).

3. keywords jak dobrze wiesz są to słowa kluczowe. Tam powinny znaleĹşć się słowa według których chcesz wypozycjonować swój serwis. Nie pisz tam nieograniczonej liczby słów (wszystko co Ci przyjdzie na myśl) wymyśl około 10 konkretnych słów kluczowych (max 250 znaków) i pamiętaj o tym że każde słowo kluczowe musi się znaleĹşć na stronie głównej Twojego serwisu. Jeśli nie będzie kilku słów kluczowych na stronie głównej wyszukiwarka może uznać to za spam i usunie stronę z indeksu (może ją także zkasować na stałe). Słowa kluczowe ustawiasz w tej samej sekcji tylko w polu Meta keywords.

4. znaczniki alt – znający się na html`u wiedzą do czego służy ten znacznik, ale dla laików powiem że dzięki niemu można opisać dane zdjęcie, tak aby po najechaniu na niego pokazywał się konkretny napis. W tym znaczniku możesz umieścić słowa kluczowe (maksymalnie 5 razy na jednej stronie Twojego serwisu, ponieważ niektóre wyszukiwarki mogą uznać to za spam). Nie radzę przerabiać kodu strony (modułów) aby je tam umieścić, polecam umieszczenie ich w themie.

5. Ważne jest także aby do Twojej witryny prowadziło sporo linków w Internecie, więc jeśli tylko możesz wymieniaj się linkiem z innymi serwisami. Podniesie to szybkość zindeksowania Twojej strony przez wyszukiwarkę a także poprawi pozycje przy wyświetlaniu wyników wyszukiwania (oczywiście na wyższą).

6. Pamiętaj o tym że robot indeksujący Twoją stronę po części zachowuje się jak człowiek. Zagląda tu, zagląda tam i nie może napotykać kłopotów z poruszaniem się po Twojej stronie. Musisz mieć łatwą nawigacje, najlepiej jeśli z boku zawsze jest menu, z którego może przejść do innej części serwisu. W dobrym guście jest także stosowanie map strony, ponieważ jak robot wyszukiwarki trafi na taką mapę to o wiele szybciej zindeksuje Twoją stronę.

7. To jest chyba najważniejsza zasada, treść strony. Nic nie osiągniesz jeśli Twoja strona nie będzie zawierała dostarczająco dużo materiałów, najwięcej zależy od treści. Najlepiej przeprowadzaj częste aktualizacje.

Jest to pierwsza części tutorialu o pozycjonowaniu md-pro w wyszukiwarkach. Niedługo napiszę kolejną.