Google obchodzi 8 urodziny

Tak właśnie, Google obchodzi dziś swoje 8 urodziny. Cała przygoda z Google zaczęła się w roku 1996 a dokładnie mówiąc był to styczeń, kiedy Larry Page i Sergey Brin (studenci Uniwersytetu Stanford w Kaliforni) rozpoczęli pracę nad projektem wyszukiwarki analizującej powiązania pomiędzy witrynami. 7 września 1998 roku Larry Page i Sergey Brin założyli firmę Google Inc, a już kilkanaście dni później, czyli 26 września nastąpiła oficjalna otwarcie usługi Google.

Przez te długie osiem lat, działalność firmy Google przyczyniła się w dużym stopniu do rozwoju Internetu, a najbardziej dziedziny wyszukiwania informacji. Aktualnie, firma podsiada ponad 8 miliardów zindeksowanych stron www, grup dyskusyjnych Usenet, zdjęć i grafik, nowości z serwisów informacyjnych.
Google jednak nie ogranicza się tylko do wyszukiwania informacji, tworzy także różnego rodzaju podserwisy i usługi które są w większość darmowe. Najbardziej znane to m. in. GMail, serwis blogów Blogger, organizer Calendar, satelitarne mapy Earth i Maps.

Uwaga: Google


Dział: Internet
Wysłany przez : bobek358
Dodano: 27.09.2006 - 13:20
Wyślij ten artykuł do przyjaciela Strona do wydruku