Domeny .mobi - dostępne

Od wczoraj, czyli od dnia 27.09.2006 roku (środa) dostępne są nowe rozszerzenie stron internetowych - .mobi. Jak sama nazwa wskazuje, są to domeny przeznaczone dla stron, które będą wyświetlane w telefonach komórkowych. Nie jest to aż taką nowością, ponieważ domeny .mobi mogli już rejestrować od maja tego roku posiadacze znaków towarowych, czyli głównie przedstawiciele branży telefonii komórkowej.

Domeny .mobi w przyszłości mogą stać się bardzo popularne, ponieważ jak oficjalnie wiadomo telefonów komórkowych jest na świecie cztery razy więcej niż komputerów PC.
Marcin Majerek z firmy Domeny.pl twierdzi, że na razie nie ma co liczyć, aby domeny .mobi stały się tak popularne jak słynne już .com czy .eu, ale jednocześnie podkreśla, iż tego typu projekty dojrzewają wraz z rozwojem cywilizacji, więc za jakiś czas domen .mobi może być więcej niż np. .eu.

Koszt takiej domeny będzie wahać się w granicach 130-140 złotych. Globalnym rejestratorem domen .mobi jest firma Mobile Top Level Domain (mTLD). Finansowo wspierają to przedsięwzięcie m.in.: Ericsson, Google, Microsoft, Nokia i Samsung Electronics.

Według nieoficjalnych informacji do wczoraj zarejestrowano ok. 13 tys. domen.

Uwaga: Domeny.pl


Dział: Internet
Wysłany przez : bobek358
Dodano: 28.09.2006 - 08:50
Wyślij ten artykuł do przyjaciela Strona do wydruku