Strony WWW polskich uczelni to amatorszczyzna

28 września bieżącego roku, w Warszawie odbyła się konferencja "Informatyczne wspomaganie zarządzania uczelnią". Podczas inauguracji, swój wykład przedstawił prof. Włodzimierz Gogołek (prof. na Uniwersytecie Warszawskim). Wykład nosił tytuł: “Wyższa Amatorszczyzna”, a profesor poruszył w nim temat poziomu (a raczej jego braku) stron internetowych wyższych uczelni w Polsce.

Strony internetowe polskich szkół wyższych są wykonane po amatorsku. Ich podstawowa wada to źle wyeksponowana tożsamość uczelni - powiedział prof. Włodzimierz Gogołek Profesor podkreśla, że strony nie mają własnego stylu, są niedopracowane i z funkcjonalnością mają niewiele wspólnego.

Głównymi argumentami jakie przemawiają za stwierdzeniem, że strony szkół wyższych w Polsce nie są na odpowiednim poziomi to:
  • tylko 10 uczelni, ma na swoich stronach wprowadzony system USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studiów), przyczyną tego są jak sam mówi wysokie koszta wprowadzenia w/w systemu,

  • brak zrozumienia, iż wiedza i umiejętności stały się towarem, które 'przedsiębiorstwo' zwane uczelnią sprzedaje swoim 'klientom' – a klient to nic innego jak student. Edukacja jest produktem uczelni - podkreśla profesor,

  • Błędne podejście samych władz uczelni, które nie ufają internetowi,"Uczelnie powinny zrozumieć i dostrzec rolę Internetu w budowaniu związków między uczelnią a studentami oraz kandydatami na studentów. To bardzo ważne, zważając uwagę na fakt, że z sieci w Polsce korzysta coraz więcej osób. - Mała aktywność informacyjna online może szybko obrócić się przeciwko uczelni" – podsumowuje sytuację Gogołek.

Uwaga: WebInside, Nauka w Polsce


Dział: Internet
Wysłany przez : bobek358
Dodano: 03.10.2006 - 08:54
Wyślij ten artykuł do przyjaciela Strona do wydruku